iPhone 14 Pro та iPhone 14: розбираємось у відмінностях


iPhone 14 Pro

Кожен рік компанія Apple презентує нові моделі iPhone, які стають неймовірно популярними серед користувачів з усього світу. Кожна колекція представлена різними смартфонами, що викликає труднощі у виборі. Сьогодні порівняємо дві флагманські моделі: айфон 14 Про та айфон 14. Розглянемо ключові відмінності між цими двома смартфонами. 

Представлена інформація дозволить визначити, чи краще купити iPhone 14 Pro (https://storeinua.com/ua/apple-all-uk/iphone/iphone-14-pro — за посиланням представлені різні моделі лінійки), чи, може, зупинити свій вибір на iPhone 14. Для цього потрібно визначити, який із варіантів більшою мірою відповідає вашим потребам та очікуванням. Навіть дрібні відмінності можуть вплинути на вибір, тому варто заглибитися в тему.


Дизайн і збірка

Базова модель (айфон 14) гладка, має полегшений дизайн завдяки використанню міцного та водостійкого керамічного захисного матеріалу. Це також робить його менш схильним до подряпин та пошкоджень. Менший із двійки флагманів (айфон 14 Про) має преміальний вигляд. Ефектності йому додає скляна та металева конструкція, яка також робить смартфон трохи важчим.

Однією з найвизначніших особливостей дизайну iPhone 14 Pro є Dynamic Island — переосмислений виріз на передній панелі. Він може адаптуватися до контенту, який відтворюється на дисплеї, змінюючи форму й розмір. iPhone 14 все ще має виріз на передній панелі, хоча він став трішки меншим у порівнянні зі своїми попередниками.


Особливості камери

Apple здійснив суттєвий стрибок вперед, оснащуючи основну камеру айфон 14 Pro 48 мегапікселями. Додаткові покращення — це досконаліша діафрагма та більше можливостей для системи об'єктивів. Потрійна камера дозволяє робити якісніші знімки в умовах поганого освітлення. Великим плюсом є такі функції, як нічний режим і Deep Fusion. Вони дають змогу досягати високих результатів у складних умовах. Ця модель ідеально підходить для тих, хто шукає більш просунуту та універсальну камеру для своїх творчих проєктів.

Айфон 14 обладнаний подвійною камерою та стандартним нічним режимом. Її оновлення було фактично мінорним. Якщо деякі аспекти фотографії покращені, то концепція знімання не змінилася.


Дисплей: у якому пристрої кращий

Розмір екрана у двох моделях складає 6,1”. Проте версія Про має низку переваг, серед яких:

  • вища роздільна здатність — 2558×1179 проти 2532×1170 пікселів;
  • високі показники яскравості — 2000 проти 1200 ніт;
  • частота оновлення — 60 проти 120 Гц.

Що стосується останньої характеристики, відчути різницю можна, порівнюючи два смартфони одночасно. Працюючи з ними окремо, складно її вловити, але після довшого часу користування айфоном 14 Про, повертатися до старого дисплея не захочеться.


Потужність та продуктивність

Варто зазначити, що айфон Про отримав сучасніший чип А16 Bionic. Базова ж модель залишилася на основі покращеного, але все-таки тогорічного чипа А15 Bionic. Проте треба зазначити, що цей процесор потужніший, ніж у попередній версії iPhone 13, більшість сучасних варіантів конкурентів не можуть зрівнятися з ним за продуктивністю.

Основна причина, чому версія Про отримала новий чип, — потреба в покращеній енергоефективності через функцію Always-On. Вона дає можливість дисплею бути постійно включеним. Ця опція не для всіх є важливою, проте її наявність потребує додаткових ресурсів.


Автономність роботи: особливості акумуляторів

В iPhone 14 встановили батарею ємністю 3279 мАг, а iPhone 14 Pro — 3200 мАг. Час відтворення відео з обох пристроїв складає 20 годин, дивитись відео онлайн безперервно можна до 16 год. Прослуховувати композиції в першому випадку можна 95 годин, у другому — 80 год.

Який варіант краще обрати, залежить від власних потреб та побажань, а також виділеного бюджету.