Зелений тариф в Україні: особливості підключення та ключові переваги участі у програмі

"Зелений” тариф — це спеціальна система, в рамках якої держава закуповує електроенергію у приватних та юридичних осіб, що виробляється з використанням природних джерел, зокрема сонячного випромінювання. Ця ініціатива сприяє активному впровадженню новітніх технологій виробництва електроенергії з відновлюваних джерел та сприяє притоку інвестицій у сферу енергетики.

Для власників сонячних електростанцій "зелений тариф" відкрив чудову та законну можливість заробляти на продажу надлишкової електроенергії. Основна відмінність між "зеленими" тарифами для населення та юридичних осіб полягає в тому, що останні можуть реалізовувати всю вироблену енергію, яка подається в загальну мережу та передається кінцевим споживачам.

Переваги участі у “зеленому” тарифі

Альтернативна енергетика — це екологічно чисте і безпечне джерело електроенергії, яке може забезпечити не лише власні потреби людини, а й стати джерелом додаткового доходу.

Серед переваг участі у програмі "зеленого" тарифу можна виділити:

  1. Продаж електроенергії з альтернативного джерела не вважається підприємницькою діяльністю і не обкладається податком.
  2. Високий рівень екологічності виробництва електроенергії.
  3. Прив’язка вартості кВт*год до євро гарантує захист від інфляції.
  4. Нівелювання залежності від комунальних платежів за електроенергію.
  5. Простота і доступність підключення до електромережі.
  6. Швидка окупність витрат на установку сонячних панелей.

Зелений тариф в Україні

Підключити зелений тариф в Україні на вигідних умовах ви можете за допомогою сервісу Solar-tech. Компанія забезпечує підключення домашніх і промислових сонячних електростанцій, а також гарантує успішне укладення договору.

Що потрібно для участі у програмі

Приєднатися до “зеленого” тарифу може будь-який власник альтернативного джерела електроенергії, виконавши такі кроки:

  1. Замовити та встановити сонячну електростанцію за "зеленим" тарифом. Для приватних домогосподарств ліміт потужності сонячних електростанцій становить до 30 кВт в межах свого майна (зазначається документально). Для юридичних осіб немає схожих обмежень.
  2. Після встановлення та пуску в експлуатацію станції, власники укладають договір з державою, відповідно до якого вона (держава як гарантований покупець) буде купувати надлишки виробленої електроенергії.
  3. Станції, що діють за "зеленим" тарифом, обов'язково мають бути обладнані системою АСКОЕ (автоматизована система комерційного обліку електричної енергії) для передачі даних про експорт та імпорт електроенергії.

Найкраще замовити встановлення сонячних електростанцій "під ключ" у спеціалізованій компанії. Всі монтажні роботи виконуються кваліфікованими фахівцями з використанням сучасного та надійного обладнання, що гарантує якість монтажу та підключення пристроїв.

Особливості підключення до програми приватних домогосподарств

Процедура отримання "зеленого" тарифу власниками приватних домогосподарств, які мають генеруючі установки виглядає так:

  1. Ви звертаєтеся у регіональне енергоспоживче товариство (РЕТ) і подаєте заяву-повідомлення про встановлення облікового вузла для електроенергії.
  2. Обленерго проводить реконструкцію облікового вузла та змінює умови договору щодо надання послуг з розподілу електроенергії.

На останньому етапі ви вкладаєте договір про продаж електроенергії за "зеленим" тарифом у регіональній торговельній організації.